Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

SuperMotoCZ.cz - OPEN MČR má první vítěze sezóny
pondělí, 20 květen 2024 12:10

OPEN MČR má první vítěze sezóny

Víkend 18. – 19. května patřil na okruhu v jihočeském Písku opět supermotu – konal se zde úvodní podnik šampionátu Open MMČR. I přes sobotní výkyvy počasí, které spíše než květen připomínalo divoký apríl, se nakonec nedělní ostré rozjížďky odjely na suchém povrchu a jezdci, kterých se na startovní rošt postupně postavilo na šest desítek, byli s prvním letošním závodem spokojeni.

 

 

„Během první jízdy trať naštěstí po včerejších deštích oschla, takže podmínky byly skutečně super – a to i v terénu. Povedl se mi start, odstartoval jsem první a první jsem dojel i do cíle, takže maximální spokojenost. Druhá jízda byla taky perfektní, opět jsem odstartoval první. Tentokrát jsem však už jel trošku opatrněji, abych neudělal nějakou zbytečnou chybu nebo neupadnul a dovezl to v pořádku do cíle, což se mi povedlo.“ hodnotí svůj vstup do letošní sezony Milan Sitnianský – vítěz kategorie S1.

Druhý muž závodu, Erik Provazník, dodává: „Dojeli jsme, mně se podařilo druhé místo a jelo se mi celkově dobře. Asfalt dneska po včerejším dešti držel už dobře, kluci za mnou fest trénovali, a tak jsem se musel hodně snažit, abych udržel dvojku, ale nakonec to dopadlo.“

 

Třetí příčku v „Es jedničkách“ obsadil Jonáš Nedvěd, a to stejně jako oba výše zmínění –
v obou závodních rozjížďkách. „I druhá jízda dopadla stejně jako ta první – skončil jsem tedy celkově třetí. Ale řekl bych, že ve druhém rozjížďce jsem jel přece jen o něco líp. Nicméně na úvodní závod sezony jsem spokojený!“

Mimo „královské“ kategorie S1 se závodníci utkali i ve třídě S2, veteránských třídách S3 40 a S3 50, junioři a děti pak své síly poměřili ve třídách S5 a S6 Elév a pro hobby jezdce a jezdce bez licence byly vyhrazeny kategorie S9 a S10.

Výsledky všech kategorií:


S10
1. místo: Miroslav Stručka
2. místo: Petr Fuchs
3. místo: Jan Balík
S9
1. místo: Jiří Lovětínský
2. místo: Josef Kálal
3. místo: Jaroslav Vršecký

 

S6 Elév

1. místo: Štépan Hubička

2. místo: Matěj Hollas

3. místo: Karel Cikánek

S5 Junior

1. místo: Martin Hollas

2. místo: Štěpán Svoboda

S3 40

1. místo: Petr Vorlíček

2. místo: Michal Solík

3. místo: Jiří Pešek

 

S3 50

1. místo: Miroslav Starý

2. místo: Libor Bednář

3. místo: Urban Alexander

S2

1. místo: Matěj Kokeš

2. místo: Michal Vlasák

3. místo: Michal Prokeš

S1

1. místo: Milan Sitnianský

2. místo: Erik Provazník

3. místo: Jonáš Nedvěd.

Kompletní výsledky dílčích rozjížděk včetně tréninkových a kvalifikačních jízd jsou k dispozici v aplikaci Sportity, a to pod heslem Pisek2024.

 

Příští zastávka: Vysoké Mýto

Za necelé dva týdny, tedy 1. a 2. června, se šampionát přesune do východních Čech, konkrétně pak do města autobusů Vysokého Místa na autodrom Karosa. Přihlašování do nadcházejícího závodu je možné již nyní ZDE.

 

Autor: Vašek Volf