Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

SuperMotoCZ.cz - Aktualizace a doplnění informací k podmínkám v kategoriích Hobby Amatér
středa, 28 únor 2024 08:01

Aktualizace a doplnění informací k podmínkám v kategoriích Hobby Amatér

Milí jezdci nejen kategorií S9 Hobby amatér a S10 Hobby amatér. Pár z Vás se doptávalo, co tato změna pro Vás znamená, a jsme rádi, že se ptáte, proto odpovíme takto veřejně pro všechny.


Původním záměrem vytvořit třídy bez offroad a s offroad bez licence vznikl právě proto, abychom Vám umožnili si zkusit závodnickou atmosféru a zjistit, zda chcete s námi startovat a závodit. Jsme moc rádi, že Vás také velké množství na závody přijelo a doufáme, že to bude mít vzrůstající tendenci.
Pojmem "volné ježdění"; reagujeme na požadavky AČR, kdy bude požadováno, aby všichni startující jezdci vypsaných kategorií a tříd v ZU MČR Supermoto měli licenci. Jsme si vědomi, že ne všichni si chcete hned dělat licence, že to chcete nejdřív zkusit, než půjdete do vyšší licencované třídy a proto se to vždy snažíme vymyslet tak, aby to pro Vás bylo co nejméně bolestivé,  ale hlavně maximálně  přijatelné. Pokud se na přechod do vyšší kategorie nebudete cítit po první ani po druhé sezóně, nutit Vás do toho nebudeme, vždy se společně domluvíme. Je však potřeba si uvědomit, že tyto Hobby kategorie jsou pro jezdce, kteří nikdy nejezdili a nezávodili a rádi bychom tomu dostáli a vzájemně se nevystavovali situacím, kdy je zde jezdec, který jezdí velice dobře a měl by být již v opravdové
kategorii a ne tam, kde je to vyčleněno pro úplné začátečníky. I dříve bylo zvykem, že začínající jezdci nastoupili do kategorie S2 a všichni to zvládli, tak proč ne i vy. Vždy na sebe všichni jezdci brali ohled a vzájemně si vyšli vstříc. My Vás však chceme požádat o pochopení, k čemu je licence dobrá. Nejen že chrání Vás, protože díky ní máte úrazové pojištění, ale také chráníte nás pořadatele, protože tím vystavujeme i sebe velkým problémům v případě nějaké nemilé události, kterou nepřejeme nikdy nikomu! Co se týče pojištění vůči třetí osobě na samotném závodním víkendu, tak tam problém není,
to umíme vyřešit tak, abyste všichni byli vůči tomuto pojištění!


Jinými slovy, volné jízdy budou mít charakter závodu. Přijdete na přejímku, podepíšeme přihlášku, pojedete kvaldu, odstartujete klasickou startovní procedurou, budete bodovat, dostanete pohár při slavnostním vyhlášení a bude i celkové vyhlášení na konci seriálu. Jen tyto volné jízdy nebudou spadat do Mistrovství ČR Superomoto, protože to vyžaduje licenci. Dále budeme muset rozdělit kategorii S9 a S9 Hobby amatér, kdy nebudou moci jezdit dohromady licencování a nelicencovaní jezdci.

 
Víme, že spousta z Vás přichází z agenturního ježdění, závody se však nedají s tímto ježděním srovnávat, zde podléháme autoritě AČR a musíme ctít jejich pravidla, ale vždy se pro Vás jezdce snažíme udělat maximum, abyste byli spokojení a líbilo se Vám u nás. I když to tak bohužel někdy na první dobrou nevidíte. Sami ale, doufáme, cítíte, že tyto závody jsou pro Vás vždy perfektně připraveny a máte jistotu, že se o Vás postaráme v jakékoliv situaci. Stojí nás to také spousty sil a dlouhých večerů a tak doufáme, že si to společně užijeme a budeme se setkávat v čím dál větším počtu. 

Tato změna určitě není důvodem, abyste odcházeli, nebo byli nějak dotčeni, že Vás nechceme. Ba naopak, jsme rádi za každého jezdce a vážíme si Vás všech.