Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

SuperMotoCZ.cz - Shrnutí sezóny a první vyhlídky do nové
čtvrtek, 28 září 2023 19:10

Shrnutí sezóny a první vyhlídky do nové

Závěr sezóny

 

Máme za sebou poslední závod sezóny ve Vysokém Mýtě, sečteno a podtrženo – přes osmdesát jezdců se přihlásilo do šestého závodu seriálu a to je za nás pěkný výsledek.

 

I přes jedno větší zranění Marka Sladkého (#648) v průběhu prvního závodu třídy S9 bez off road se závod odjel bez větších komplikací a nakonec se zdá, že i to jedno zranění má dobrý konec. Gratulujeme všem, kdo se účastnili tohoto i jiných závodů a budeme se těšit v příštím roce. 

 

Celkové výsledky pro první tři místa seriálu najdete v levém menu na hlavní stránce a jména vítězů tam budou čestně zářit až do začátku příští sezóny. Výsledky ze závodů i celkové kompletní výsledky seriálu jsou na Časoměřiči (ZDE) nebo ve Sportity. Za nás se aplikace osvědčila a určitě budeme pokračovat i v příštím roce. Kdo nechtěl používat přímo aplikaci, máme nově i WhatsApp, kam dáváme nejrychlejší a nejdůležitější info k závodům, odkaz na něj najdete na konci článku nebo příští rok na přejímce.

 

V minulosti se k nám dostávalo, že některé informace se k někomu nedostali. Mimo Sportity, WhatsAppu, webových stránek a Facebooku nám letos přibyl i Instagram, za jehož krásné vedení moc děkujeme naší Aničce ?. Všechny odkazy na všechny zmíněné kanály najdete na konci článku, hlavně nás nezapomínejte všude sdílet, označovat, sledovat a … následovat ?.

 

Taky máte nově odkaz na fotky ze závodů, kam budeme postupně přidávat fotky, ať jsou pro Vás dostupné. Všímáme si, že mimo nás, resp. fotografů ze závodů (tímto děkujeme panu Jiřímu Burdovi, který fotil celou naší sezónu a všechny fotky nám poskytl), že fotí i spoustu z Vás, případně Vaše přítelkyně, přátelé, rodiče, apod. – za takové fotky a videa budeme určitě rádi jak my, tak ostatní jezdci a fanoušci, tak je sdílejte na sociálních sítích (nezapomeňte nás označit) nebo kdykoliv posílejte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Zmíněný odkaz na fotky, který už existuje dáváme i ZDE a ještě budeme určitě v následujících dnech něco přidávat, jak se nám bude sházet ze všech zdrojů.

 

K fotkám také patří i další téma, kterým už volně přecházíme do informací k nadcházející sezóně. V následující sezóně bychom určitě chtěli ještě více zviditelnit Supermoto, a věřte nám, že na tom opravdu pracujeme, i když ne vždy a ne pro všechny je hned vidět výsledek. Jednou z maličkostí na našem seznamu v této oblasti je tisk a prodej triček a dalších předmětů s tématikou Supermoto, určitě se o tom budeme ještě bavit a dáme všem v čas vědět, abychom věděli, jaký máte zájem a o co, ale už teď si můžete připravovat nápady, až přijde na věc.

 

No a nakonec jen malý náhled na příští sezónu – budeme se jako každý rok snažit zajistit závodiště, na kterých jste zvyklí jezdit, jako Vysoké Mýto, Cheb, a Písek, co se týká Písku a problému s hlukem, vypadá to, že jde vše správným směrem a závodiště pro nás bude v příští sezóně opět otevřené. Nicméně sami víte, že závodišť, kde se dá dobře jezdit naše disciplína a zároveň je možné dohodnout nějaké rozumné podmínky není příliš, takže stejně jako loni a před loni budeme pracovat na domluvě s Renate a Rakouskem, protože nám to dává smysl. Víme, že to přináší i určité oběti a ústupky, ale za nás je to možnost, jak se můžete svézt ve větším počtu a taky trochu prostřídat tratě.

 

S tím částečně souvisí i informace ke třídám, které jsme jeli letos a které pojedeme příště. Snažíme se rozšiřovat možnosti i pro jezdce bez licence, proto máme už druhým rokem třídy S10 a S9 a jsme moc rádi, že jsme díky tomu všichni poznali nové možnosti. Nicméně bychom rádi, aby tyto amatérské třídy sloužili hlavně pro jezdce, co si chtějí nově vyzkoušet, jak se jezdí a jestli se to vyplatí nebo třeba pro ty, kdo se chtějí svézt jednu jízdu, opravdu na zkoušku nebo proto, že nemůžou odjet celý seriál, a přijedou se podívat na jeden závod na skok, i když i v tomto případě je již možnost jednorázové licence, která by se vyplatila někomu, kdo se hodí do „lepší“ třídy. Tak je to za nás v pořádku a k tomu tyto třídy jsou. Třída S9 je samozřejmě specifická právě v tom, že je bez off road. Ta původně nijak nesouvisela s tím, zda má jezdec licenci či nikoliv, ale chtěli jsme nechat opět otevřené dveře nelicencovaným jezdcům, aby si to mohli vyzkoušet, osahat ježdění Supermoto, i když tak trochu napůl, ale umožnili tak případný přechod pro jezdce, kteří jsou zvyklí spíše na asfalt. Stalo se tím ale, že se nám do třídy dostala různá úroveň jezdců. Asi nevymyslíme nic, čím bychom se zavděčili všem, ale přehlednější pravidla pro nasazení jezdců do jednotlivých tříd se určitě dozvíte včas před začátkem další sezóny. Doufáme, že se každý najde ve své třídě.

 

Samozřejmě nás těší, že v letošní sezóně se účastnilo tolik nových tváří a doufáme, že se všichni uvidíme i v roce příštím, protože s větší jezdeckou základnou si také budeme moc dovolit více vybírat, kde budeme jezdit a za jakých podmínek. Akorát že zatímco potkáváme na přejímce nováčky, staré tváře nám mizí ze startovních listin a s tím se nám dost těžko bojuje. Víme, že někdo měl úrazy, někomu se prostě v tomto roce nedařilo skloubit pracovní a „volnočasové“ aktivity, ale budeme rádi, když se potkáme v roce 2023 i v nové sezóně. I proto jsme se letos rozhodli tento text poslat všem novým i starým kontaktům i do emailu, aby nám tedy ničí pozornost neutekla i za použití všech výše zmíněných komunikačních kanálů.

 

Poděkování patří pak i Autoklubu ČR i veškerým sponzorům, jako Targa Florio, abDesign, Autodrom Vysoké Mýto, Acerbis, Mefo, Eracer, Stavitelství Vlček. Průběžně se snažíme oslovovat další sponzory, do budoucna bychom se ještě někdy rádi vrátili i k pořádání MS, ale samozřejmě oslovení sponzorů v této disciplíně nepatří k těm snadnějším úkolům. Každopádně se budeme snažit i dál, a jak určitě všichni víte, ve všech oblastech života ke zdárnému splnění úkolu pomůže i trochu štěstíčka i náhody, proto na vás apelujeme i na tomto místě – pokud víte o společnosti, která by byla myšlenkově blízko motocyklové disciplíně jako je Supermoto, není nic snadnějšího, než nám dát typ nebo nás přímo propojit, protože i s osobním kontaktem či doporučením může jít všechno lépe.

 

Hlavní oblasti, kde hledáme dál podporu a a kde se snažíme rozšiřovat jsou ty mediální, děkujeme i České televizi, že nám stále dává prostor ve Světě motorů, koukejte se a sdílejte a zároveň budeme rádi za další možnosti, kde se můžeme zviditelnit a to jak lokálně tak napříč, celou ČR – někteří z Vás třeba mají právě ty možnosti jak propagovat Supermoto, o kterých mi nevíme, jako lokální tisk, rozhlas, nebo časopisy a inzerce s motocyklovou tématikou.

 

Chceme, abyste všichni věděli, že všichni, kdo mají co do činění s přípravou závodů, včetně všech závodišť (zde vkládáme další speciální poděkování, panu Kudrlemu z Písku, resp. celému Autoklubu Hradiště v AČR, panu Podzimkovi a jeho týmu z Kartareny Cheb, a především všem z Autodromu Vysoké Mýto, od Honzy Duška, přes Milana Doskočila až po Veroniku Truhlářovou a všechna jména mezitím, na která tu není dost prostoru, ale patří jim nemenší dík), se snaží dělat maximum pro to, aby nejen závody fungovali, ale měli taky nějakou úroveň, abychom například nemuseli šetřit na věcech jako je bezpečnost našich jezdců. Jak jsme zmiňovali, budeme se snažit dál rozšiřovat povědomí a doufáme, že vás všechny, naše závodníky a fanoušky, můžeme považovat v téhle věci za partnery – šiřte dobré jméno Supermoto (i kdyby ne naše) se všemi výhodami, které tato úžasná a unikátní disciplína má, shánějte nové fanoušky a nové jezdce tak, jak to spoustu z Vás dělalo i v této sezóně nebo v těch minulých – a za to i za vaší přízeň (a často i pochopení) patří velký, snad největší, dík právě vám. Děkujeme!

 

Těšíme se v další sezóně 2024! (D+H)

 

PS: Sezóna tak úplně nekončí, nezapomeňte nás sledovat a podporovat na Supermoto národů, která se koná už 14. a 15. října 2023. Se startovním číslem 54 za nás pojede nováček v SMoN Jan Ulman, startovní číslo 53 bude mít Erik Provazník a startovní číslo 52 Milan Sitnianský. Vše budeme průběžně sdílet na Facebooku a Instagramu, kdo nemá nebo nesleduje – můžete se přihlásit do WhatsApp skupiny!

 

FACEBOOK

square facebook 512

INSTAGRAM

Instagram nová ikona 600x400

 

WhatsApp

MMČR SKUPINA

 

Rajče.net (foto ze závodů)

rajce orig