Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

SuperMotoCZ.cz - První závod MS (Ortona) a pozvánka do Písku
středa, 30 červen 2021 17:18

První závod MS (Ortona) a pozvánka do Písku

V neúprosném sálavém horku zavlála tuto sobotu startovní vlajka prvního závodu seriálu mistrovství světa pro rok 2021 v Ortoně. Příští závod (jak už víte) bude ku cti města Vysoké Mýto, kde se otevřou brány jezdcům i fanouškům již 25. července.

CB0I9819

Celý závod začal kvalifikacemi v sobotu a ještě ten den proběhl první závod. Neděle otevřela druhým závodem po poledni, kdy už by opravdu náročné na trati jen stát. Závody se nesly v duchu těsného souboje Marc-Reiner Schmidta z týmu Phoenix Racing (za který jede i naše 121 Milan Sitnianský) a závodníků Lukase Hollbachera (KTM MTR) a Thomase Chareyra (L30 TM). Tým TM byl posílený hned v závěsu této vedoucí trojice jezdcem Diego Monticellim, za kterým se drželi dva další jezdci z týmu Phoenix Racing – mimo našeho českého závodníka Milana Sitnianského i závodník Elia Sammartin. I přes urputnou výheň měl italský závodník Sammartin dobrou náladu jako vždy a ve druhém závodu se tak probojoval na čtvrté místo. Souboje to ale byly těsné. Tentokrát trochu ampér do napětí přidala i novinka, nad kterou jsme se při přípravě závodů u nás doma zarazili – a to Joker Lane. Jde o systém, který je známý například i v Really crossu, v Supermotu se však objevil první rok. Účelem je trochu zamíchat karty v pořadí, možná snad zařadit do závodu i trochu víc taktiky.GP Abruzzo Sat. 2021 6

Každý jezdec musí alespoň jednou za závod zvolit část trasy nazvanou „Joker Lane“, kterou si v principu prodlouží kolo o pár vteřin. Zda k tomu dojde hned na začátku závodu, v jeho průběhu nebo na konci už je na jezdci. Někteří jsme na tuto zvláštní změnu platnou právě pro letošní MS pohlíželi s nedůvěrou, ale musíme potvrdit, že divácky jde o velice zajímavé oživení závodů. Tribuna hřměla pokaždé, když se některý z jezdců rozhodl pro pomyslnou „zajížďku“ a riskoval tak ztrátu vedoucí pozice, někdy možná snad i pád, který by si přivodil, pokud by nepostupoval opatrně při vjíždění či vyjíždění ze speciální části trati. Všichni jezdci nakonec novinku v posledním závodě zvládli. Na stupních vítězů se tak právoplatně objevili jezdci Schmidt (1), Charyer (2) a Hollbacher (3).

 

AH3U8360

Všichni jezdci i jejich týmy se však už těší na příští závod seriálu MS ve Vysokém Mýtě, pizza a špagety se vymění za naše dobré české pivo a bude nám ctí, že několik z českých jezdců se přidá na startovní listinu a přiživíme již tak výborné české zastoupení mezi světovými jezdci. Těšíme se i na vás všechny na této mimořádné události na konci července. Mimo bohatého programu zde uvidíte nad rámec zmíněných závodů i mistrovství Evropy juniorů.

Do té doby se o něco dříve potkáme na zřejmě neméně rozpálené dráze v Písku, kde proběhne 11. července druhý závod českého mistrovství spojený s rakouským mistrovstvím. Tréninky v Písku budou v pátek od 15:00, přihlašování ZDE. Máme to zřejmě letos navzdory coronaviru mezinárodní, ale nejvíce ze všeho se těšíme na podporu našich českých fanoušků.  

Naposledy změněno středa, 30 červen 2021 17:38