Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

SuperMotoCZ.cz - Články https://supermotocz.cz Sun, 14 Jul 2024 00:33:32 +0200 Joomla! - Open Source Content Management - Version 3.9.27 cs-cz První poločas OPEN MČR Supermoto se uzavřel ve Fuglau https://supermotocz.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/item/1002-prvn%C3%AD-polo%C4%8Das-open-m%C4%8Dr-supermoto-se-uzav%C5%99el-ve-fuglau.html https://supermotocz.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/item/1002-prvn%C3%AD-polo%C4%8Das-open-m%C4%8Dr-supermoto-se-uzav%C5%99el-ve-fuglau.html Info ze závodu ve Fuglau

Během třetího červnového víkendu se na okruhu MJP Arena v dolnorakouském Fuglau odjel poslední závod jarní části OPEN MČR Supermoto, a to ve spojení s rakouským národním šampionátem.

I díky účasti závodníků nejen z Česka a Rakouska, ale také například ze Slovenska, Polska či Maďarska se startovní rošt všech vypsaných tříd pěkně zaplnil a ke kvalitním a divácky atraktivním závodům přispělo i počasí, které během uplynulých podniků v Písku a Vysokém Mýtě zrovna dvakrát nepřálo.


A ačkoliv i ve Fuglau přes noc na neděli zapršelo, obuli závodníci do nedělních ostrých rozjížděk slicky a užili si konečně i off-roadovou sekci, která měla po zmíněném nočním dešti naprosto ideální povrch.

Vítěz třídy S3 40+ Petr Vorlíček neskrýval své nadšení z rakouské tratě: „Závod nebyl ale vůbec jednoduchý, protože kluci za mnou se dost tlačili hned po startu a já se musel už od začátku hodně snažit, abych jim ucuknul. To se mi naštěstí podařilo a v polovině závodu jsem mohl konečně trošku zvolnit a dojet si pro první místo. Každopádně trať byla naprosto skvěle připravená a je super, že nám konečně neprší, protože první dva závody sezony je jely střídavě na suchu a na vodě. Jsem hrozně rád, že vše vyšlo a můj velký dík patří organizátorům za perfektní přípravu!“

V kategorii S2 si pro pomyslné zlato po doslova dech beroucí stíhací jízdě s Matějem Kokešem dojel stejně jako před dvěma týdny ve Vysokém Mýtě Michal Prokeš: „Máme za sebou třetí závod sezony a mám radost, že se mi podařil doslova na jedničku. V obou rozjížďkách jsem dojel na prvním místě doufám, že moje vítězná série z Mýta a dnes odsud z Fuglau bude pokračovat i na konci prázdnin v Chebu, kam se už teď neskutečně těším.“

A ve třídě S1 kraloval v letošní sezoně stále bezchybný Milan Sitnianský: „Už od první jízdy
jsem se honil s Andreasem Buschbergerem z rakouského mistráku, který se jel v rozjížďce společně s námi. Měli jsme s Andym i v kvalifikaci na chlup stejný čas a myslím, že jsme předvedli divácky opravdu pěkné závody. Start do druhé jízdy pro mě nebyl úplně ideální, v první zatáčce jsem se propadl na třetí místo, ve čtvrtém kole jsem se však dostal zase zpět na čelo. O chvíli později mi to tam Andy ale zase poslal, tentokrát po vnitřku těsně před terénem, a navíc se mi ohnula řadicí páčka. I když jsem se snažil ji narovnat, ztrátu jsem už nedohnal. Takže v celkovém hodnocení jsem skončil druhý za Andym, v českém mistráku pak beru první místo – za mě spokojenost.“

Série OPEN MČR Supermoto se znovu rozjede na konci prázdnin, konkrétně o víkendu 24. – 25. srpna na okruhu FUN arena v západočeském Chebu. Další informace o všech nadcházejících závodech a stejně tak i přihlašovací formulář jsou dostupné jako obvykle (ZDE).

Výsledky všech kategorií (bez rakouského mistrovství):


S10
1. místo: Matěj Huleš
2. místo: Marek Novotný

3. místo: Krzysztof Los
S6 Elév
1. místo: Matěj Hollas
S5 Junior
1. místo: David Bereczki
2. místo: Martin Hollas
3. místo: Matěj Smetana
S3 40
1. místo: Petr Vorlíček
2. místo: Aleš Cikánek
3. místo: Jiří Pešek
S3 50
1. místo: Miroslav Starý
2. místo: Libor Bednář
3. místo: Alexander Urban
S2
1. místo: Michal Prokeš
2. místo: Matěj Kokeš
3. místo: Christoph Steiner
S1
1. místo: Milan Sitnianský
2. místo: Erik Provazník
3. místo: Jonáš Nedvěd


Celkové výsledky všech rozjížděk včetně tréninkových a kvalifikačních jízd jsou k dispozici
v aplikaci Sportity, přičemž heslo pro tento závod zní Fuglau2024 nebo na Časměřiči (ZDE).

Infobox:
Web: https://www.supermotocz.cz/
FB: https://www.facebook.com/MMCRsupermoto/
FB událost 4. závodu v Chebu: https://fb.me/e/1s6F5ewFn

Autor: Vašek Volf
17.06.2024

]]>
hanadvorakova.post@gmail.com (Hana Novotná) Aktuality Mon, 17 Jun 2024 08:43:02 +0200
OPEN MČR Supermoto: poslední jarní závod se pojede v Rakousku https://supermotocz.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/item/1001-open-m%C4%8Dr-supermoto-posledn%C3%AD-jarn%C3%AD-z%C3%A1vod-se-pojede-v%20rakousku.html https://supermotocz.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/item/1001-open-m%C4%8Dr-supermoto-posledn%C3%AD-jarn%C3%AD-z%C3%A1vod-se-pojede-v%20rakousku.html Informace k nadcházejícímu třetímu závodu.

České mistrovství v supermotu má před sebou poslední závod svojí jarní části, který se o víkendu 15. – 16. června uskuteční za hranicemi ČR – konkrétně pak na okruhu MJP Arena Nordring ve Fuglau, a to i jako součást rakouského mistrovství.

Po dvou vydařených podnicích v Písku a ve Vysokém Mýtě se šampionát OPEN MČR Supermoto přesune na více než kilometr dlouhý dolnorakouský rallycrossový okruh MJP Arena Nordring u města Fuglau, aby se zde jezdci utkali o poslední body do hodnocení během jarní části mistrovství.

A podle listiny doposud přihlášených závodníků je jasné, že i účast bude mezinárodní – na
startovním roštu se představí ti nejlepší supermoto-rideři nejen z České republiky jako Milan
Sitnianský, Erik Provazník či Jonáš Nedvěd, Denis Fligr nebo Petr Vorlíček, ale také ze Slovenska, Polska či právě Rakouska.

Přihlašování do závodu je stále možné ZDE.

Zároveň přihlášené jezdce upozorňujeme na nutnost přivézt si vlastní elektrocentrály pro zajištění elektrického proudu v paddocku.

Historie primárně rallycrossového okruhu MJP Arena se začala psát v roce 1974, kdy u
dolnorakouského města Fuglau v okrese Horn vznikla po RedBull Ringu, Salzburgringu a
Wachauringu (Melk) čtvrtá stálá závodní dráha v zemi. Během padesátileté historie hostil okruh vevFuglau řadu významných supermoto a rallycrossových podniků, ale také ME v autocrossu a od roku 2006 je rovněž součástí automobilové Rally Waldviertel, a to jako supercpeciálka Nordring. Přes kilometr dlouhá trať 1 080 m) pak disponuje šířkou mezi 10 a 15 metry.

Veškeré důležité informace k závodu najdete jako obvykle v aplikaci Sportity, přístupové heslo tentokrát zní Fuglau2024.

Podzimní část OPEN MČR Supermoto odstartuje 24. - 25. srpna v Chebu, následovat bude během víkendu 7. - 8. září závod v rakouském Melku a sezona se uzavře opět ve Vysokém Mýtě v termínu 12. - 13. října.

 

Infobox:
Termín závodu: 15. – 16. června 2024
Místo konání: Fuglau, Rakousko
Vypsané třídy OPEN MČR: S1, S2, S3 MX Cup, S3 40+, S3 50+, S5 Junior, S6 Elév, S7
AKU, S8 a S9 bez offroad a S10 Hobby amatér.
Vypsané třídy ÖM: S1, S3 Junior, S-jugend
Informační kanál: aplikace Sportity pod heslem Fuglau2024
Oficiální web: www.supermotocz.cz

1718027619511-d583bb0a-f50b-4476-a173-63c2d1c20703_1.jpg

 

Web okruhu: www.mjp-racing.at

Autor: Vašek Volf

]]>
hanadvorakova.post@gmail.com (Hana Novotná) Aktuality Mon, 10 Jun 2024 15:49:29 +0200
Mýto přineslo náročné závody plné deště a pádů https://supermotocz.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/item/1000-m%C3%BDto-p%C5%99ineslo-n%C3%A1ro%C4%8Dn%C3%A9-z%C3%A1vody-pln%C3%A9-de%C5%A1t%C4%9B-a-p%C3%A1d%C5%AF.html https://supermotocz.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/item/1000-m%C3%BDto-p%C5%99ineslo-n%C3%A1ro%C4%8Dn%C3%A9-z%C3%A1vody-pln%C3%A9-de%C5%A1t%C4%9B-a-p%C3%A1d%C5%AF.html Info z druhého závodu sezóny - Vysoké Mýto 1. - 2. 6. 2024

Druhý letošní závod OPEN MČR Supermoto byl poznamenán skutečně vrtkavým počasím. Nad vysokomýtským autodromem se během celého víkendu střídaly bouřky a vydatný déšť s občasnými slunečnými chvílemi, což ztížilo nejen závody samotné, ale především volbu správného obutí před jejich startem.

A bylo to právě počasí, které zapříčinilo, že se vlastně veškeré ostré závodní jízdy jely s
vynecháním offroadové části, která byla kvůli silnému dešti rozmáčená a nesjízdná. Nicméně déšť ovlivnil i samotné jezdce, kteří museli během dne několikrát přizpůsobit pneumatiky aktuálním podmínkám a záludně se střídající vlhké a suché úseky na trati několik z nich nekompromisně poslaly k zemi. Například druhá rozjížďka tříd S1 a S2 musela být po pádech ihned v první zatáčce po startu na několik minut přerušena a následně restartována.

Absolutní vítěz v nejprestižnější kategorii S1 Milan Sitnianský k závodu, který suverénně
opanoval, uvedl: „Škoda toho počasí. Až do poslední chvíle se zdálo, že pojedeme první jízdu na suchu, ale pak přišla velká přeháňka, a tak jsme startovali na vodě. Trať postupně osychala, takže to bylo takové půl na půl – podmínky rozhodně nebyly ideální, ale povedlo se mi cílem projet na prvním místě a jsem spokojený. Ve druhé jízdě se mi už jelo mnohem lépe, protože jsme jeli celou dobu na suchu. Mrzí mě, že se vynechala terénní vložka, která je tady v Mýtě opravu pěkná, ale kvůli dešti a blátu to nešlo jinak. Hezky jsme se svezli a jsem rád za první místo!“

Erik Provazník, dnes druhý muž třídy S1, si stříbrnou pozici musel vybojovat, nicméně nakonec se mu to podařilo a závody hodnotí se spokojeným úsměvem: „S klukama jsme se řezali, co to šlo. Bojovali jsme vlastně o druhé až čtvrté místo a byl to boj skutečně náročný, a to až do posledního kola. Jeli jsme sice bez terénní části, ale zase o to více kol jsme museli zvládnout. Rozhodovala tedy nejen technika, ale také síly. Do Rakouska si vezu druhé místo i v celkovém hodnocení a moc se těším na další závody!“

Z první výhry v životě v kategorii S2 se může těšit Michal Prokeš. „Pocity jsou úžasné, i když to nebylo vůbec snadné. Po startu do druhé rozjížďky jsem se dostal příliš na venek, některý z jezdců mě zachytil za rameno, a to mě docela omezilo v dalších kolech, protože mě dost brněla ruka. Naštěstí jsem ale stačil pořádně zatáhnout a vybudovat si dostatečný náskok, který nakonec stačil na první místo. Výhra je pro mě veliká motivace, ale mám respekt před terénními vložkami, které jsme dnes sice nejeli, ale musím se na nich stále ještě učit.“ dodává spokojený Prokeš.

OPEN MČR Supermoto ale nejsou závody jen pro zkušené profesionály – své místo zde mají i mladí talenti. Kája Cikánek, teprve šestiletý závodník týmu Orion Racing a zároveň nejmladší účastník šampionátu, nám pověděl, že závodit ve třídě S6 Elév a zároveň poslouchat svého starostlivého tatínka a kouče v jedné osobě není úplně snadné: „Táta mi pořád říká, že mám po dlouhé cílové rovince jezdit pomalu, ale já chci jezdit rychle, to mám totiž moc rád.“

 

Příští závod bude hostit rakouské Fuglau

OPEN MČR Supermoto zavede závodníky i do zahraničí. Další podnik jarní části mistrovství se totiž v termínu 15. – 16. června pojede v Rakousku, konkrétně pak v MJP Racing Arena Fuglau nedaleko českých hranic. Přihlašování do nadcházejícího závodu je možné už nyní, a to jako obvykle ZDE

Výsledky všech kategorií:
S10
1. místo: Petr Fuchs
2. místo: Tomáš Pauch
3. místo: Marek Novotný
S9
1. místo: Josef Kálal
2. místo: Jaroslav Vršecký
3. místo: Peter Appel
S6 Elév
1. místo: Štépan Hubička
2. místo: Karel Cikánek
3. místo: Matěj Hollas
S5 Junior
1. místo: Martin Hollas
2. místo: Štěpán Svoboda
S3 40
1. místo: Petr Vorlíček
2. místo: Michal Solík
3. místo: Jiří Pešek
S3 50
1. místo: Miroslav Starý
2. místo: Alexander Urban
3. místo: Libor Bednář
S2
1. místo: Michal Prokeš
2. místo: Matěj Kokeš
3. místo: Michal Vlasák
S1
1. místo: Milan Sitnianský
2. místo: Erik Provazník
3. místo: Jonáš Nedvěd


Celkové výsledky všech rozjížděk včetně tréninkových a kvalifikačních jízd jsou k dispozici
v aplikaci Sportity po zadání hesla Myto2024.

Výsledky (včetně průběžných) jsou také na Časoměřiči - ZDE.

Infobox:
Web: https://www.supermotocz.cz/
FB: https://www.facebook.com/MMCRsupermoto/
FB událost 3. závodu ve Fuglau: https://fb.me/e/3pQBVJVal

 

Autor: Vašek Volf
03.06.2024

]]>
hanadvorakova.post@gmail.com (Hana Novotná) Aktuality Mon, 03 Jun 2024 09:06:32 +0200
OPEN MČR Supermoto se přesouvá do Vysokého Mýta https://supermotocz.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/item/999-open-m%C4%8Dr-supermoto-se-p%C5%99esouv%C3%A1-do-vysok%C3%A9ho-m%C3%BDta.html https://supermotocz.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/item/999-open-m%C4%8Dr-supermoto-se-p%C5%99esouv%C3%A1-do-vysok%C3%A9ho-m%C3%BDta.html Info k druhému závodu sezóny 2024.

Druhý závod sezony šampionátu OPEN MČR Supermoto se nezadržitelně blíží. Už 1. a 2. června 2024 se na startovní rošt Autodromu Karosa Vysoké Mýto opět postaví ti nejlepší jezdci českého supermota – tedy disciplíny, která kombinuje prvky silničního závodění a motokrosu.

 

Závody jsou vypsány jako obvykle v kategoriích Supermoto S1 až Supermoto S9. Pro ty, kdo chtějí okusit závodní atmosféru, avšak nejsou profesionálové, jsou připraveny jízdy v kategorii S9 Hobby amatér a S10 Hobby amatér.
Těšit se můžete na napínavé souboje těch nejlepších českých supermoto-riderů v čele s Milanem Sitnianským, Erikem Provazníkem či Jonášem Nedvědem. Nicméně představí se ale i řada mladých nadějných talentů, kteří se mezi republikovou a potažmo světovou elitu tohoto jedinečného sportu teprve probojovávají, ale pozornost motorsportovního světa si zaslouží už nyní, jako například Štěpán Hubička či Matěj Hollas.


Přihlašování na druhý podnik republikového mistrovství probíhá na webu www.supermotocz.cz (ZDE), přičemž deadline pro odevzdání přihlášek je ve středu 29. května.


Veškeré organizační informace jsou dostupné v aplikaci Sportity, a to po zadání hesla Myto2024.


Závodní trať vysokomýtského okruhu měří 1 500 metrů, má minimální šířku 8 metrů a nabízí ideální kombinaci asfaltu a terénní vložky v poměru 75:25 (1 150 m vs. 350 m). Toto rozložení zaručuje maximální zážitek jak pro jezdce, tak i pro diváky, pro které supermoto představuje jednu z nejatraktivnějších motocyklových disciplín.


Historie okruhu sahá do sedmdesátých let minulého století a od té doby se stal nedílnou součástí české závodní scény. Hostil nespočet významných závodů včetně MS Supermoto v letech 2021 a 2022 a stále přitahuje závodníky z celé republiky i ze zahraničí.
Vysoké Mýto je známé svými dlouhými rovinkami (nejdelší z nich měří 200 metrů) a technickými zatáčkami, které jsou výzvou pro každého jezdce a zárukou napínavé podívané pro všechny fanoušky.


Uvidíme se na startu!


Tým OPEN MČR Supermoto


Infobox:
Termín závodu: 1. – 2. června 2024
Místo konání: Vysoké Mýto
Vypsané třídy: S1, S2, S3 40+, S3 50+, S4 Quad, S5 Junior, S6 Elév, S7 AKU, S8 a S9 bez offroad a S10 Hobby amatér.


Informační kanál: aplikace Sportity pod heslem Myto2024

1716801963877 583ad6ed 6d39 4390 a331 0ed8d81f2da9 1

Oficiální web: www.supermotocz.cz
Web okruhu: www.autodromvmyto.cz


Autor: Vašek Volf
27.05.2024

]]>
hanadvorakova.post@gmail.com (Hana Novotná) Aktuality Mon, 27 May 2024 11:20:17 +0200
OPEN MČR má první vítěze sezóny https://supermotocz.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/item/998-open-m%C4%8Dr-m%C3%A1-prvn%C3%AD-v%C3%ADt%C4%9Bze-sez%C3%B3ny.html https://supermotocz.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/item/998-open-m%C4%8Dr-m%C3%A1-prvn%C3%AD-v%C3%ADt%C4%9Bze-sez%C3%B3ny.html Jak proběhl první závodní víkend očima Václava Volfa se dozvíte v článku.

Víkend 18. – 19. května patřil na okruhu v jihočeském Písku opět supermotu – konal se zde úvodní podnik šampionátu Open MMČR. I přes sobotní výkyvy počasí, které spíše než květen připomínalo divoký apríl, se nakonec nedělní ostré rozjížďky odjely na suchém povrchu a jezdci, kterých se na startovní rošt postupně postavilo na šest desítek, byli s prvním letošním závodem spokojeni.

 

 

„Během první jízdy trať naštěstí po včerejších deštích oschla, takže podmínky byly skutečně super – a to i v terénu. Povedl se mi start, odstartoval jsem první a první jsem dojel i do cíle, takže maximální spokojenost. Druhá jízda byla taky perfektní, opět jsem odstartoval první. Tentokrát jsem však už jel trošku opatrněji, abych neudělal nějakou zbytečnou chybu nebo neupadnul a dovezl to v pořádku do cíle, což se mi povedlo.“ hodnotí svůj vstup do letošní sezony Milan Sitnianský – vítěz kategorie S1.

Druhý muž závodu, Erik Provazník, dodává: „Dojeli jsme, mně se podařilo druhé místo a jelo se mi celkově dobře. Asfalt dneska po včerejším dešti držel už dobře, kluci za mnou fest trénovali, a tak jsem se musel hodně snažit, abych udržel dvojku, ale nakonec to dopadlo.“

 

Třetí příčku v „Es jedničkách“ obsadil Jonáš Nedvěd, a to stejně jako oba výše zmínění –
v obou závodních rozjížďkách. „I druhá jízda dopadla stejně jako ta první – skončil jsem tedy celkově třetí. Ale řekl bych, že ve druhém rozjížďce jsem jel přece jen o něco líp. Nicméně na úvodní závod sezony jsem spokojený!“

Mimo „královské“ kategorie S1 se závodníci utkali i ve třídě S2, veteránských třídách S3 40 a S3 50, junioři a děti pak své síly poměřili ve třídách S5 a S6 Elév a pro hobby jezdce a jezdce bez licence byly vyhrazeny kategorie S9 a S10.

Výsledky všech kategorií:


S10
1. místo: Miroslav Stručka
2. místo: Petr Fuchs
3. místo: Jan Balík
S9
1. místo: Jiří Lovětínský
2. místo: Josef Kálal
3. místo: Jaroslav Vršecký

 

S6 Elév

1. místo: Štépan Hubička

2. místo: Matěj Hollas

3. místo: Karel Cikánek

S5 Junior

1. místo: Martin Hollas

2. místo: Štěpán Svoboda

S3 40

1. místo: Petr Vorlíček

2. místo: Michal Solík

3. místo: Jiří Pešek

 

S3 50

1. místo: Miroslav Starý

2. místo: Libor Bednář

3. místo: Urban Alexander

S2

1. místo: Matěj Kokeš

2. místo: Michal Vlasák

3. místo: Michal Prokeš

S1

1. místo: Milan Sitnianský

2. místo: Erik Provazník

3. místo: Jonáš Nedvěd.

Kompletní výsledky dílčích rozjížděk včetně tréninkových a kvalifikačních jízd jsou k dispozici v aplikaci Sportity, a to pod heslem Pisek2024.

 

Příští zastávka: Vysoké Mýto

Za necelé dva týdny, tedy 1. a 2. června, se šampionát přesune do východních Čech, konkrétně pak do města autobusů Vysokého Místa na autodrom Karosa. Přihlašování do nadcházejícího závodu je možné již nyní ZDE.

 

Autor: Vašek Volf

]]>
hanadvorakova.post@gmail.com (Hana Novotná) Aktuality Mon, 20 May 2024 12:10:05 +0200
Open MČR Supermoto odstartuje sezonu v Písku https://supermotocz.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/item/997-open-m%C4%8Dr-supermoto-odstartuje-sezonu-v%20p%C3%ADsku.html https://supermotocz.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/item/997-open-m%C4%8Dr-supermoto-odstartuje-sezonu-v%20p%C3%ADsku.html

 

Okruh Písek-Hradiště bude o víkendu 18.-19. května hostit první letošní závod OPEN MČR
Supermoto.

Sobota 18. května bude patřit technickým přejímkám, od 10 hodin pak odstartují první tréninky, na které naváže od 17:20 i dvacetiminutový Pohár Milana Brože.
Neděle 19. května se pak ponese v čistě závodním duchu – po úvodních warm-upech a
kvalifikačních jízdách budou následovat i ostré závodní rozjížďky všech vypsaných kategorií.

Prosíme jezdce, aby své přihlášky odeslali co nejdříve, a to kvůli finálnímu nastavení harmonogramu závodů. Už nyní je však jasné, že se v rámci S1 utká česká špička supermoto-riderů. Chybět nebudou Milan Sitnianský, Erik Provazník, Jonáš Nedvěd, Denis Fligr nebo Miroslav Stručka. Celkem je zatím přihlášeno na čtyři desítky závodníků.

Podrobné informace k závodu včetně kompletního znění základních ustanovení najdete na
oficiálním komunikačním kanálu v aplikaci Sportity, a to pod heslem Pisek2024.

V rámci technických přejímek bude provedena také kontrola hluku, proto je nutné mít výfukové soustavy v naprostém pořádku. Stupačky musí být vybaveny slidery.

Závodit se bude na trati v Písku-Hradišti o celkové délce 1 250 metrů a minimální šířce 7
metrů, přičemž se jedná z 80 % o asfaltový povrch, zbytek je pak offroadová sekce. Rekord trati pro Supermoto z roku 2020 drží Rakušan Bernhard Hitzenberger s časem 0:54.308 při průměrné rychlosti 83.1 km/h, které dosáhnul na Yamaze YZ 450F.

Novinkou letošní sezony bude oficiální fotodokumentace závodů, přičemž bude možné si vybrané fotky v plném rozlišení zakoupit pro vlastní užití.

Infobox:
- Termín závodu: 18. – 19. května 2024
- Místo konání: Písek – Hradiště
- Vypsané třídy: S1, S2, S3 MX Cup, S3 40+, S3 50+, S4 Quad, S5 Junior, S6 Elév,
S7 aku, S8 a S9 (doplňkový program amatér)
- Informační kanál: aplikace Sportity pod heslem Pisek2024

Autor: Vašek Volf
13.05.2024

437147819 848768147289980 614047420448368010 n

]]>
hanadvorakova.post@gmail.com (Hana Novotná) Aktuality Mon, 13 May 2024 21:40:50 +0200
Už se to blíží! https://supermotocz.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/item/996-u%C5%BE-se-to-bl%C3%AD%C5%BE%C3%AD.html https://supermotocz.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/item/996-u%C5%BE-se-to-bl%C3%AD%C5%BE%C3%AD.html Open MČR Supermoto startuje za necelý měsíc

 

V první řadě, jak jste si možná všimli, mistrovství má nyní nový název Open MČR Supermoto.

 

Je to tak – další ročník Open MČR Supermoto nezadržitelně klepe na dveře. Nová sezona bude zahájena již za necelý měsíc, přičemž v plánu je pro letošek celkem 6 podniků, a to na pěti okruzích v České republice a u našich jižních sousedů v Rakousku.

Sezóna bude rozdělena na jarní a podzimní část, vždy po třech závodech. Začneme v 18. – 19. května v Písku, následně se celý seriál přesune do Vysokého Mýta, a to o víkendu 1. – 2. června. Jarní část pak uzavře závod v rakouském Fuglau v termínu 15. – 16. června.

Po letní pauze se celý kolotoč Open MČR Supermoto rozjede v severočeském Chebu 24. – 25. srpna, aby se o dva týdny přesunul opět do Rakouska, tentokrát však v termínu 7. – 8. září do Melku. Poslední závod letošního roku, za který opět bude přidělen dvojnásobný počet bodů, se odjede 12. – 13. října ve Vysokém Mýtě.

Do jednotlivých podniků je možné se přihlašovat již nyní ZDE.

Závody, které budou tradičně startovány z třířadého roštu, jsou vypsány v celkem 10 třídách, přičemž třídy pro závodníky bez licence, tedy S9 Hobby Amatér a S10 Hobby Amatér pro začátečníky se mohou jet jen v rámci doplňkového programu mistrovství, a to při minimálním počtu 6 přihlášených jezdců.

Více informací o nadcházející sezoně se dozvíte na našich kanálech a sociálních sítích:
- Facebook: https://www.facebook.com/MMCRsupermoto
- Instagram: https://www.instagram.com/supermotocz/
- Fotky z jednotlivých závodů: https://mmcrsupermoto.rajce.idnes.cz/?sort=albumName

Autor: Vašek Volf

 

Výstřižek open mčr 2

]]>
hanadvorakova.post@gmail.com (Hana Novotná) Aktuality Wed, 24 Apr 2024 10:39:34 +0200
Aktualizace a doplnění informací k podmínkám v kategoriích Hobby Amatér https://supermotocz.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/item/995-aktualizace-a-dopln%C4%9Bn%C3%AD-informac%C3%AD-k-podm%C3%ADnk%C3%A1m-v-kategori%C3%ADch-hobby-amat%C3%A9r.html https://supermotocz.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/item/995-aktualizace-a-dopln%C4%9Bn%C3%AD-informac%C3%AD-k-podm%C3%ADnk%C3%A1m-v-kategori%C3%ADch-hobby-amat%C3%A9r.html Na základě dotazů a ohlasů na poslední informace k nadcházející sezóně uveřejňujeme následující vysvětlení. 

Milí jezdci nejen kategorií S9 Hobby amatér a S10 Hobby amatér. Pár z Vás se doptávalo, co tato změna pro Vás znamená, a jsme rádi, že se ptáte, proto odpovíme takto veřejně pro všechny.


Původním záměrem vytvořit třídy bez offroad a s offroad bez licence vznikl právě proto, abychom Vám umožnili si zkusit závodnickou atmosféru a zjistit, zda chcete s námi startovat a závodit. Jsme moc rádi, že Vás také velké množství na závody přijelo a doufáme, že to bude mít vzrůstající tendenci.
Pojmem "volné ježdění"; reagujeme na požadavky AČR, kdy bude požadováno, aby všichni startující jezdci vypsaných kategorií a tříd v ZU MČR Supermoto měli licenci. Jsme si vědomi, že ne všichni si chcete hned dělat licence, že to chcete nejdřív zkusit, než půjdete do vyšší licencované třídy a proto se to vždy snažíme vymyslet tak, aby to pro Vás bylo co nejméně bolestivé,  ale hlavně maximálně  přijatelné. Pokud se na přechod do vyšší kategorie nebudete cítit po první ani po druhé sezóně, nutit Vás do toho nebudeme, vždy se společně domluvíme. Je však potřeba si uvědomit, že tyto Hobby kategorie jsou pro jezdce, kteří nikdy nejezdili a nezávodili a rádi bychom tomu dostáli a vzájemně se nevystavovali situacím, kdy je zde jezdec, který jezdí velice dobře a měl by být již v opravdové
kategorii a ne tam, kde je to vyčleněno pro úplné začátečníky. I dříve bylo zvykem, že začínající jezdci nastoupili do kategorie S2 a všichni to zvládli, tak proč ne i vy. Vždy na sebe všichni jezdci brali ohled a vzájemně si vyšli vstříc. My Vás však chceme požádat o pochopení, k čemu je licence dobrá. Nejen že chrání Vás, protože díky ní máte úrazové pojištění, ale také chráníte nás pořadatele, protože tím vystavujeme i sebe velkým problémům v případě nějaké nemilé události, kterou nepřejeme nikdy nikomu! Co se týče pojištění vůči třetí osobě na samotném závodním víkendu, tak tam problém není,
to umíme vyřešit tak, abyste všichni byli vůči tomuto pojištění!


Jinými slovy, volné jízdy budou mít charakter závodu. Přijdete na přejímku, podepíšeme přihlášku, pojedete kvaldu, odstartujete klasickou startovní procedurou, budete bodovat, dostanete pohár při slavnostním vyhlášení a bude i celkové vyhlášení na konci seriálu. Jen tyto volné jízdy nebudou spadat do Mistrovství ČR Superomoto, protože to vyžaduje licenci. Dále budeme muset rozdělit kategorii S9 a S9 Hobby amatér, kdy nebudou moci jezdit dohromady licencování a nelicencovaní jezdci.

 
Víme, že spousta z Vás přichází z agenturního ježdění, závody se však nedají s tímto ježděním srovnávat, zde podléháme autoritě AČR a musíme ctít jejich pravidla, ale vždy se pro Vás jezdce snažíme udělat maximum, abyste byli spokojení a líbilo se Vám u nás. I když to tak bohužel někdy na první dobrou nevidíte. Sami ale, doufáme, cítíte, že tyto závody jsou pro Vás vždy perfektně připraveny a máte jistotu, že se o Vás postaráme v jakékoliv situaci. Stojí nás to také spousty sil a dlouhých večerů a tak doufáme, že si to společně užijeme a budeme se setkávat v čím dál větším počtu. 

Tato změna určitě není důvodem, abyste odcházeli, nebo byli nějak dotčeni, že Vás nechceme. Ba naopak, jsme rádi za každého jezdce a vážíme si Vás všech.

]]>
hanadvorakova.post@gmail.com (Hana Novotná) Aktuality Wed, 28 Feb 2024 08:01:01 +0100
Aktuality pro sezónu 2024 https://supermotocz.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/item/994-aktuality-pro-sez%C3%B3nu-2024.html https://supermotocz.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/item/994-aktuality-pro-sez%C3%B3nu-2024.html Aktuální informace k připravované sezóně.

Zdravíme všechny jezdce.

Zdá se, že máme pro sezónu 2024 vše připravené a již se těšíme na první závody v Písku. Nejen zde řešíme problémy s hlukem a tak jako v loňském roce budeme klást důraz na stav strojů, abychom co nejvíce eliminovali hlukové dopady. Proto prosíme o Vaši maximální součinnost.

Autoklub ČR rozhodl, že pro sezónu 2024 se budou kategorie S9 Hobby Amatér (bez offroad a bez licence) a S10 Hobby Amatér (bez licence) moci pořádat pouze jako volné jízdy v rámci doplňkového programu závodu. 

Pro letošní sezónu tedy budou v rámci závodu vypsané volné jízdy pro skupiny jezdců S9 Hobby amatér a S10 Hobby amatér, kteří musí mít sjednané úrazové pojištění, ale časová dotace a průběh bude obdobný jako v loňském roce. Minimální počet jezdců pro konání volných jízd bude 6 jezdců v každé skupině. Budeme ale velice rádi, když maximum jezdců bude mít do nové sezóny sjednanou licenci. Informace  k licencím naleznete ZDE (často kladené dotazy ZDE). Kategorie S10 je a bude primárně pro začínající jezdce, tak aby si mohli vyzkoušet závodní atmosféru a pravidla Supermoto. 

Startovat budeme po celou sezónu z třířadého roštu a již tradičně bude v posledním závodě seriálu přidělen dvojnásobný počet bodů.  

Těšíme se na Vás v Písku. Nezapomeňte se přihlašovat ZDE.

]]>
hanadvorakova.post@gmail.com (Hana Novotná) Aktuality Sun, 25 Feb 2024 18:03:57 +0100
Kalendář - sezóna 2024 https://supermotocz.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/item/993-kalend%C3%A1%C5%99-sez%C3%B3na-2023.html https://supermotocz.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/item/993-kalend%C3%A1%C5%99-sez%C3%B3na-2023.html Harmonogram závodů na rok 2024.

Konečně vám můžeme představit kalendář na sezónu 2024, protože bez termínů by to pod stromečkem snad ani nebylo ono. Tak šťastně oslavte všechny nadcházející kouzelné a sváteční dny a těšíme se na známé i nové závodníky v příštím roce 2024!

MMCR SUPERMOTO kalendar zavodu 2024

]]>
hanadvorakova.post@gmail.com (Hana Novotná) Aktuality Mon, 11 Dec 2023 21:26:55 +0100